Exclusiv! Echipele candidaților pentru șefia PNL Argeș! LISTĂ

0

Liberalii argeșeni își aleg noua conducere în această după amiază la Filarmonica Pitești începând cu orele 16.00. În cursa pentru președinția PNL Argeș s-au înscris Adrian Miuțescu, președinte în funcție, susținător al taberei Ludovic Orban, și Radu Perianu, susținător al taberei Florin Cîțu. Ambii candidați și-au construit echipe formate din primari, consilieri locali, consilieri județeni, oameni de afaceri sau directori de deconcentrate. Din câte se pare, lupta va fi una destul de strânsă între cele două echipe.

Vă prezentăm mai jos listele complete cu cele două echipe:

Echipa Adrian Miuțescu:

Prim-vicepreședinte Strategii Politice și Comunicare: Emanuel Soare, subprefect de Argeș

Prim-vicepreședinte Politici Publice – Dănuț Bica, senator PNL de Argeș

Vicepreședinte Strategii și Relații Publice – Lucian Mihai Ionescu, subprefect de Argeș

Vicepreședinte Imagine, Comunicare, Relații cu mass-media și purtător de cuvânt – Marius Dorel Postelnicescu, consilier județean

Vicepreședinte Politici Economice, Mediu de Afaceri, Dezvoltare Regională și Fonduri Europene – Ionuț Claudiu Neguț, primarul comunei Izvoru

Vicepreședinte Politici Sociale, Relații cu Sindicatele, Patronate, ONG-uri și Grupuri de Cetățeni – Ionel State, consilier local Câmpulung

Vicepreședinte Politici privind Administrația Publică, Justiție, Siguranța Națională și Siguranța Cetățeanului – Gheorghe Alecsei, președinte Administrația Națională a Rezervelor de Stat și Probleme Speciale

Vicepreședinte Politici în Agricultură, Silvicultură, Mediu și Dezvoltare Rurală – Nicolae Tarbă, primarul comunei Bughea de Sus

Vicepreședinte Politici în Educație, Cercetare, Cultură, Culte, Minorități și Sport – Liliana Elena Murguleț, fost inspector general al ISJ Argeș

Vicepreședinte Politici în Sănătate – Cristian Mitrofan, director general CAS Argeș

Membri BPJ: Gelu Tofan (viceprimar PNL al municipiul Pitești), Ion Doru Smădu (primarul comunei Domnești), Bogdan Angelin David (director Administrația Bazinală Argeș-Vedea), Mădălin Ion Marinescu (colnsilier local Curtea de Argeș), Mihail Dorin Bărbuceanu (consilier județean), Valentin Ion Deaconescu (consilier județean), Emilian David (consilier județean), Manuel Tică (director ISCIR, consilier județean), Doru Georgescu (consilier local Curtea de Argeș), Ion Ilie (consilier județean), Eugen Nae, (consilier județean), Vasile Chiroiu (director ISCTR), Ion Iana (consilier județean), Florentin Marius Popa (consilier județean), Gheorghe Iliescu, Gheorghe Duțulescu (director Baza Nautică Bascov) – trezorier, Marius Octavian Moisescu (inspector școlar, consilier local Curtea de Argeș) – președinte Comisie de Onoare și Arbitraj Județeană, Adrian Sandu (secretar general ACAROM)- președinte Comisia Județeană de Revizie și Cenzori

Echipa de candidați Radu Perianu:

Președinte PNL Argeș: Perianu Radu Valeriu

Prim-vicepreședinte Strategii Politice și Comunicare 2. Sofianu Narcis Ionuț Prim-vicepreședinte Politici Publice: Voicu Vasile Dorin

Vicepreședinte Imagine, Comunicare, Relații cu mass-media și Purtător de Cuvânt: Coteț Mihai (liderul de grup al consilierilor locali PNL Pitești)

Vicepreședinte Politici Economice, Mediul de Afaceri, Dezvoltare Regională și Fonduri Europene:  Fîlfănescu Sorin Ion (consilier local Mioveni)

Vicepreședinte Politici Sociale, Relații cu Sindicatele, Patronate, ONG-uri și Grup de Cetățeni: Ghiță Daniel Gheorghe

Vicepreședinte Politici privind Administrația Publică, Justiție, Siguranță Națională și Siguranța Cetățeanului: Ștefan Ion Cosmin (primarul comunei Hârtiești)

Vicepreședinte Politici în Agricultură, Silvicultură, Mediu și Dezvoltare Rurală: Postelnecu Alexandru Florin (director OCPI Argeș)

Vicepreședinte Politici în Educație, Cercetare, Cultură, Culte, Minorități și Sport: Dumitrașcu Maria Cătălina )inspector școlar general adjunct al ISJ Argeș)

Vicepreședinte Politici în Sănătate: Țecu Iulian Mihail

Membri BPJ: Drăgușin Dumitru (primarul comunei Uda), Filip Vasile (viceprimarul comunei Tigveni), Fîlfănescu Sorin Ion (consilier local Mioveni), Gălețeanu Marius Emilian, Marin Alexandru, Popa Gabriel (primarul comunei Albeștii de Argeș), Postelnecu Alexandru Florin, Preda Vasile (primarul comunei Valea Danului), Radu Doru (primarul comunei Suseni), Stoian George Mihai, Șelăvârtea Ion, Țecu Iulian Mihail –  Trezorier, Malacu Gheorghe, Președinte COAJ – Badea Vasile Robert, Președinte CJRC – Goncearu Horia Radu.

Obiectiv de Argeș vă va prezenta în timp real cele mai importante momente de la alegerile PNL Argeș.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata