Farul a făcut instrucție cu FC Argeș! Înfrângere dureroasă în primul amical din 2023!

0

Farul, liderul Superligii, a făcut instrucție cu FC Argeș impundându-se cu 4-1 în meciul amical disputat astăzi la Buftea. Elevii lui Gica Hagi au deschis scorul în primele minute ale partidei, mai exact în minutul ‘3 prin Tudor Băluță printr-o finalizare în interior careului. Șase minute mai târziu, Pitu rămâne singur cu Micle și îl execută nemilos. 2-0 pentru Farul Constanța. Ultima reușită din partea constanțenilor din prima repriză a venit în minutul ’17 prin Louis Munteanu, care a fructificat pasa primită de la Grameni.

Minutul ’69 din repriza secundă a adus al patrulea gol pentru Farul Constanța! Mihai Popescu duce scorul la 4-0 cu o execuție superbă, o „foarfecă” de efect. La sfârșitul amicalulului, în minutul 90+1, Calcan reduce diferența înscriind în poarta constanțenilor după o serie de gafe ale elevilor lui Hagi.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook sau pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului

Get real time updates directly on you device, subscribe now.