FC Argeș – la un pas să piardă cu România U21! Golul lui Ișfan – anulat!

0

FC Argeș a remizat cu România U21 în amicalul jucat astăzi pe Stadionul Nicolae Dobrin. Naționalii au deschis scorul după primele 36 secunde prin Octavian Popescu, iar în minutul 36 argeșenii erau conduși cu 2-0 printr-o reușită a lui Daniel Bărligea.

Din fericire, cu câteva minute înainte de terminarea primei reprize, Donisa a marcat pentru FC Argeș, fluierul primei reprize aducând un scor de 1-2 în favoarea elevilor lui Emil Săndoi.

La doar șapte minute de la reluare, fotbalistul din Madagascar a reușit o dublă, gol care a stabilit, în cele din urmă, și scorul final. Alexandru Ișfan, care a jucat pentru naționala de tineret împotriva echipei sale de club, a marcat în prelungiri, dar golul a fost anulat.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.