Înfrângere la Vâlcea pentru handbalistele piteştene

Echipa de handbal masculin a Piteştiului a fost la un pas să producă surpriza etapei de duminică din eşalonul secund. Jucătoarele antrenate de Victor Neagu şi Paul Mihăilă au reuşit o primă repriză de excepţie, în deplasare, în faţa echipei de la Centrul de Excelenţă Rm. Vâlcea, conducând la pauză cu un gol diferenţă, scor 12-11. Partea secundă a fost cât se poate de echilibrată, cu excepţia ulimelor cinci minute, în care jucătoarele gazdă au profitat de greşelile individuale ale adversarelor şi s-au distanţat pe tabela de marcaj. În final, Vâlcea s-a impus cu scorul de 25-21, însă staff-ul tehnic de la SCM Universitatea Piteşti este mulţumit de evoluţia jucătoarelor. „ A fost un joc bun din punctul de vedere al determinării. Păcat, însă, că încă mai facem greşeli individuale. Oricum, faţă de tur, se vede o altă faţă a echipei noastre, drept dovadă că, dacă în meciul de la Piteşti echipa din Vâlcea ne-a învins fără drept de apel, acum diferenţa s-a făcut doar în ultimele cinci minute de joc.”, precizează Pal Mihăilă, director tehnic SCM Universitatea Piteşti. În etapa următoare, echipa piteşteană va evolua, pe teren propriu, duminică, de la ora 11, cu CSM Baia Mare.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comentariile sunt închise trackbacks dar pingback-urile sunt posibile.