Piteștiul – record de medalii la Campionatu Național de Karate Ashihara! Lista câștigătorilor!

0
Record de participare la Campionatul Național de Karate Ashihara 2022, la Pitești Arena: 485 de concurenți, din toată România, s-au confruntat, în timpul celor 3 zile de competiție, în 705 lupte!
Sportivii Clubului „Ashihara Karate Pitești” au obținut nu mai puțin de 40 de medalii: 12 de aur, 12 de argint și 16 de bronz – clasamentul general plasând clubul piteștean pe primul loc, în Campionatul Național! Locul al II-lea a fost obținut de Brașov, pe locul al III-lea situându-se Constanța.
Nivelul competiției a fost foarte ridicat, deoarece majoritatea campionilor vor forma lotul național, care va reprezenta România la Campionatul Mondial de Karate Ashihara de la Tokyo, Japonia, din vara anului viitor.
Organizarea impecabilă a întregului eveniment a făcut cinste Piteștiului, municipalitatea piteșteană fiind recunoscută pentru susținerea acordată acestui domeniu sportiv nobil – artele marțiale.
Felicităm, cu bucurie, performanța sportivilor noștri și a antrenorilor lor, obținută chiar în prima competiție națională susținută la Pitești Arena!
Rezultate de care suntem mândri:
1. Eriko Nițu – locul 1 new style, locul 1 kumite;
2. Bălan Teodora – locul 1;
3. Cernătescu Maria – locul 1;
4. Fir – Cozmescu Albert – locul 1;
5. Oprița Ioan Teodor – locul 1;
6. Bulf Anastasia Elena – locul 3;
7. Sanna Lorenzo Dima – locul 1;
8. Ivan Bianca Ioana – locul 2;
9. Irimia Ian – locul 2 kumite;
10. Bodea Patrick – locul 3;
11. Bursuc Lucas – locul 3 kumite ++, locul 3 kata;
12. Vasilescu Andrei – locul 1 kumite;
13. Vlăduț Stroe – locul 2 kumite;
14. Chiliment Vlad – locul 3 kumite;
15. Alexandru Niculie – locul 3 kumite;
16. Jitea Mihai – locul 3 kumite new style;
17. Alex Popescu – locul 3 kumite;
18. Dorobete Vlad – locul 2 kumite;
19. Dorobete Teodora – locul 2 kumite;
20. Bănică Rareș – locul 2 kumite;
21. Vlad Niculae – locul 3 kumite;
22. Deliu David – locul 2 kata și locul 1 kumite;
23. Stan Andreea – locul 1 kumite;
24. Stan Anastasia – locul 1 kumite;
25. Dobre Maria – locul 2 kumite;
26. Dumitru Ioana – locul 2 kata ++, locul 1 kumite;
27. Rădulescu Mihnea – locul 3 kumite;
28. Maria Mara – locul 2 kumite;
29. Iacob Bianca Elena – locul 2 kumite;
30. Lazăr Daniela – locul 3;
31. Vasilescu Vanesa – locul 3 kumite;
32. Jitea Mihai – locul 3 kumite;
33. Crasan Cătălin – locul 3 kumite;
34. Dobrin George – locul 2 kumite;
35. Postelnicu Albert – locul 3 kumite;
36. Stan Alex – locul 3 kumite.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata